Jak założyć konto w mBanku

Jak założyć konto w mBanku

Jak założyć konto w mBanku

 

 

Złóż wniosek przez Internet, a umowę o prowadzenie rachunku możesz:

  • zawrzeć elektronicznie
  • otrzymać przesyłką kurierską
  • podpisać w placówce mBanku

Po podpisaniu umowy otrzymasz pakiet aktywacyjny za pośrednictwem:

  • sms, w przypadku elektronicznego zawarcia umowy
  • dokumentu , w przypadku pozostałych ścieżek zawarcia umowy

W ciągu 3 dni roboczych otrzymasz wiadomość e-mail / sms o pełnej aktywacji konta. Aby dokończyć aktywację, postępuj zgodnie z instrukcją w pakiecie aktywacyjnym:

  • ustal nowe hasło i zapamiętaj je, aby zalogować się do serwisu transakcyjnego
  • ustal nowy tele kod i zapamiętaj go – będzie Ci potrzebny przy kontakcie z mBankiem przez mLinię

Pamiętaj, że w czasie aktywacji zostanie nadany Ci nowy identyfikator Klienta.
Kartę do mKonta otrzymasz pocztą.

Linki do wniosków o założenie konta w mBanku:

Konto osobiste

Internetowe konto dla młodzieży od 13 roku życia

Konto firmowe

Konto z darmowymi bankomatami

Konto dla młodych w wieku 18 – 26 lat

Konto oszczędnościowe

Konto walutowe:  EURO     USD


Uruchomiony w 2000 roku mBank jest dziś największym bankiem wirtualnym oraz trzecim największym bankiem detalicznym w Polsce. Od lat marka mBanku pozostaje synonimem bankowości elektronicznej.


 

Przeniesienie konta do innego banku. Jak założyć konto w mBanku

Z reguły o zmianie konta myślimy, gdy nasz bank poinformuje nas o kolejnej podwyżce lub znajdziemy atrakcyjniejszą ofertę. Nie zawsze jednak decydujemy się na ten krok, bo kojarzy się nam ze skomplikowanym procesem przenoszenia konta. Czasami tkwimy w starym banku z przyzwyczajenia. Ale równie często nie śledzimy wprowadzanych przez konkurencje nowych narzędzi finansowych.

Tymczasem przenoszenie konta nie jest procesem skomplikowanym. Wiele zależy od tego, z ilu produktów korzystamy. Warto mieć też na uwadze, że potocznie mówi się o przenoszeniu konta, ale w rzeczywistości cały proces polega po prostu na otworzeniu nowego konta i przeniesieniu tam swoich finansów. Wiąże się to ze zmianą numeru konta bankowego. Jak założyć konto w mBanku

Jak przenieść konto do innego banku?

Swoje finanse możemy przenieść do innego banku samodzielnie albo skorzystać ze wsparcia nowego banku. Od 2010 roku obowiązuje rekomendacja Związku Banków Polskich, której zapisy zobowiązują banki do ułatwiania klientom procesu przenoszenia swoich finansów. Klient musi w tym celu wypełnić dostępny w nowym banku formularz, który upoważni pracownika do pomocy przy przenoszeniu finansów z dotychczasowego -salda, ustanowionych płatności automatycznych, ale też poinformuje niezbędne urzędy o zmianie numeru konta. Jak założyć konto w mBanku

Jeśli decydujemy się na przeniesienie konta na własną rękę, pierwszym krokiem jest otworzenie konta w nowej instytucji. Nowy numer rachunku powinniśmy przekazać pracodawcy, poinformować o zmianie urząd skarbowy i ZUS. Kolejnym krokiem powinno być zamknięcie poleceń zapłaty w starym koncie i ustanowienie ich w nowym. Trzeba też przenieść zdefiniowanych stałych odbiorców płatności, np. dostawców mediów. Warto też pamiętać, by zaktualizować numer konta wszędzie tam, gdzie go zostawiliśmy, na przykład w portalach aukcyjnych czy pożyczkowych.